4.Deney-Vision Proje Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

4.Deney-Vision Proje Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

4.Deney Vision Proje yarışması ödül töreni 14 ocak 2016 Perşembe günü saat 12:30-14:00 arası Acıbadem Bilim Doğa Okulları Konferans salonunda yapıldı.

Yaklaşık 2720 başvuru ile ortaokul ve lise öğrencilerinin yoğun ilgisi yaşandı. Seyirciler, yarışmacılar ve yarışma jürileri heyecan içinde geçen ödül töreninde hatıralara güzel izler bıraktılar. Bir başka Deney Vision organizasyonunda buluşmak üzere…

 

Ödül Töreni videosunu izlemek için tıklayınız.

Jüri ile yapılan röportajları izlemek için tıklayınız.

 

Katılımcılar:

Yr. Dç.Dr.Cemal Deniz Yenigün İstanbul Bilgi Üniversitesi Endüstri Müh.
Yr. Dç.Dr.Zafer Batur İstanbul Bilgi Üniversitesi Elektrik Elektronik Müh.
Yr. Dç.Dr.Yeşim Öniz İstanbul Bilgi Üniversitesi Mekatronik Müh.
Prof.Dr. Serkant Ali Çetin İstanbul Bilgi Üniversitesi Enerji Sist.Müh.
Murat Saydam İstanbul Bilgi Üniversitesi Tanıtım Daire Bşk.
Emrah Uslu TCM Yazılım Gelişt. Birim Md.
Emre Büyükkürkçü TCM Proje Yöneticisi
Celal Tansuker PL Group Satış Direktörü
Sema Terzioğlu APS Ambalaj Kozmetik. Genel Md.
Prof.Dr. Mustafa Feridun Koşar Bağcılar Eğitim Araştırma.Hastanesi Kardiyoloji Klinik Şefi

Finalistler:

Lise Finalist Öğrenci Adı-Soyadı Şehir Projenin Adı Proje Videosu Linki
Melike Apaydın (BİRİNCİ) Manisa Işık ile Sonsuzluğa Yolculuk Projesi https://youtu.be/f7s40g1BRzs
Burak Yahşi (İKİNCİ) Osmaniye Uyandıran Yastık https://youtu.be/4AM5MMn8VQI
Ahmet Göktuğ Kavak (ÜÇÜNCÜ) Eryaman-Ankara Radyo Sinyali İle İki Bilgisayar Arasında Haberleşme https://www.youtube.com/watch?v=njV4Nv-35QY&feature=youtu.be
Ahmet Ceylan (MANSİYON) Bahçelievler-İstanbul Çevre dostu çiftlik https://youtu.be/UmJXCX42JNU
Arif Emre Sürücü Güneşli-İstanbul Bitkiyi Kanla Beslemek https://www.youtube.com/watch?v=i6Xzr0MQRlU
Berkay Ünsal Söke-Aydın Uçan Ev https://youtu.be/AIY6QjbYwVE
Edip Emre Bodur İskenderun B13 Multiplayer FPS Game https://www.youtube.com/watch?v=wXRXof7yMew
Enis Alp Kuşçuoğlu Mersin Yumurtanın Gücü https://www.youtube.com/watch?v=a_ARYpLyofQ
Ömer Bayındır Elazığ Evde Hologram Yapmak https://www.youtube.com/watch?v=4nD2eOP2TYU
Simay Sunarel Mavişehir-İzmir Undan şifreli yazı https://youtu.be/XHnKEQa21LY
Yusuf Başak Çamlıca-İstanbul Bozuk para sayma makinesi https://m.youtube.com/watch?v=2Lp5jsEQ_yw

Ortaokul Finalist Öğrenci Adı-Soyadı Şehir Projenin Adı Proje Videosu Linki
Ece OLUKLULU (BİRİNCİ) Ç.ambar-Ankara “Soğuk Zincir Kırıldı mı?” Göstergesi https://youtu.be/ZaSpdUi6sw0
Arda DÜZYOL (İKİNCİ) İstanbul-Ataşehir Ses ve Işık Uyarı Sistemli Yangın Tüpü https://youtu.be/GjkXUUQMkfE
Züleyha YILDIRIM (ÜÇÜNCÜ) Manisa – Kula Engelsiz Otobüs https://youtu.be/n8MNXFABmc4
Ayşegül ÇELİK (MANSİYON) İzmir – Bornova Kapılar Engel Olmasın https://youtu.be/RbTovYvHBRo
Umut YUNUSOĞLU İstanbul-Ataşehir Yaşam Odası https://youtu.be/ibia6h0MsqI
Simay GEÇİM İstanbul – Batışehir Geri Dönüşümlü Kalem (Küresel Isınmaya Hayır) https://youtu.be/fZFfWvSnVqQ
Mehmet Eren TAŞKIRAN İstanbul – Halkalı Işıklı Terlik https://youtu.be/93yoP7xBX4s
Mert ÇELİK İstanbul İp Sarma Makinesi https://youtu.be/A7KQE726NHI
Hüseyin OSMANLIOĞLU İstanbul – Halkalı Meyve ve sebzeden elektrik üreterek telefon şarj etme https://youtu.be/Q6ZRIdFhqCs
Sevinç DÜZGÖREN İstanbul-Silivri Elektriği Az Harcadım Para ile İhtiyacımı Karşıladım https://youtu.be/M_JTk3ofkBo
Ceren Gül ÜÇLER İstanbul -Silivri Güvenli Okul Yolu Geçidi https://youtu.be/gS4ZaHTOv8s
Elif Naz TANRIÖVER Aydın – Söke Feldspat ve Kuvars Maden Ocağı Gezisi https://youtu.be/WVzX-4SoGEw
Fulya Selin ZİREK Ankara – Oran Rüzgar Tribününden Elektrik Üretme Projesi https://youtu.be/rLItAERBry4

Kategori Ünlü Deneyi yapan öğretmen Proje Videosu Linki
Lise Halk oylaması-Ünlülerle Deney Mete Horozoğlu (Oyuncu) Recep Dikicioğlu (Söke-İzmir) https://youtu.be/ao1XzhHbuJc
Ortaokul Halk oylaması-Ünlülerle Deney Koray Avcı (Müzisyen) Sevda Serin (Eryaman-Ankara) https://www.youtube.com/watch?v=p9ZIjbpTzBs
Kategori Öğrenci ad-soyadı Şehir-Okul Proje Videosu Linki
Lise Halk Oylaması-Öğrenci Projesi Mesut Erdem Ergün G.O.Paşa-İstanbul https://www.youtube.com/watch?v=PAT9KYbxpiI
Ortaokul Halk Oylaması-Öğrenci Projesi Ömer Ayhan Sipahi Batışehir-istanbul https://youtu.be/2Tccr4ceaLs
Kategori Öğretmen adı-soyadı Kampüs
Lise En yüksek başvuru ödülü Hanzade Kızılarslan Bayrampaşa 2
Ortaokul En yüksek başvuru ödülü Hasan Berkant Güler Ataşehir 1

Sonuçları PDF olarak görüntülemek için tıklayın.